Lymfodrenáž

Lymfodrenáž preventívne pôsobí na vznik celulitídy a odstraňuje už vzniknutú celulitídu, výrazne sa podieľa na skvalitnení vzhľadu kože, účinne zmenšuje obvod stehien, bokov či brucha spôsobený hromadením tkanivového moku, spevňuje brušné svaly po pôrode. “Lymfodrenážou sa aktivuje ‘lenivý’ lymfatický systém, čím zlepšuje metabolizmus celého organizmu a odstraňuje dôsledky nesprávnej životosprávy a nedostatku pohybu, ktoré majú za následok zlú látkovú výmenu. Drenážou sa uvoľnia lymfatické uzliny a spriechodnia tak cievy, čím sa odpadové látky a toxíny prostredníctvom obličiek dostanú z tela von. Pred lymfodrenážou sa odporúča vypiť 0,3 až 0,5 litra tekutín. Odporúčame minimálne 10 návštev každý druhý deň.”

Ale kto chce výrazne znížiť svoju hmotnosť, nemôže sa spoliehať len na lymfodrenáž. I keď na prvý pohľad pôsobí veľmi pohodovo. Nič nerobíte, len si tak ležíte.

Lymfatický systém sa v salóne síce rozhýbe, ale musíte ho podporiť aj doma, aby sa škodlivé látky dostali z tela von. Cesta je jednoduchá, musíte vypiť asi tri litre tekutín. Najideálnejšie sú rôzne bylinkové čaje. A taktiež netreba zabúdať na zmenu stravovacích návykov. Menej tučných jedál a jesť malé dávky potravy aspoň päťkrát denne. Keď k tomu pridáte aj nejakú intenzívnu aeróbnu športovú aktivitu, výsledok na seba nedá dlho čakať.

Lymfodrenáž výborne pôsobí aj ako prevencia proti vzniku kŕčových žíl či neestetických metličiek, ktoré sa začínajú objavovať pri zlom prúdení krvi v dolných končatinách. Pozornosť venujte aj celulitíte. Prvé hŕčky sú varovným signálom, že nohy nie sú prekrvené tak, ako by mali byť. Masáž lymfatických ciest podporí pohyb lymfy a tým aj prepravu látok v nej obsiahnutých, čím napomôže aj prečisteniu žíl. Takže aj keď výrazne neschudnete, určite sa budete cítiť lepšie.

Salón Royal estetic Vám ponúka najúčinnejšie drenážne metódy na odstránenie celulitídy:

  • ručná lymfodrenáž
  • prístrojová lymfodrenáž

Ručná lymfodrenáž

Ručná lymfodrenáž je tiež nazývaná ako vnútorná sprcha a očista organizmu. Je to špeciálna lymfatická masáž zameraná na lymfatický systém, slúžiaca na odplavovanie splodín látkovej výmeny cez lymfatický systém. Zlepšuje krvný a lymfatický obeh, zmierňuje opuchy, odstraňuje z medzibunkového priestoru miazgovú tekutinu a tým umožňuje tukovým bunkám umiestniť sa do uvoľneného priestoru. Ide o komplex jemných a ľahkých hmatov pri pomalej technike, aby sa podporil tok tekutiny v podkoží. Pri upravení stravovacieho programu a pitného režimu je úspech zaručený!